Filtri kasutamine
Filtrisse võib juhtida pesemis- ja saunavee ning vee nõudepesu- ja pesumasinast. Puhastusseade talub väikeses koguses antibakteriaalseid ja kloorisisaldusega puhastusvahendeid. Pesuvahendite doseerimisel tuleb järgida valmistaja suuniseid.
Filtrisse ei tohi juhtida WC või kuivkäimla reovett, sademe-, pinna-, vihmavett ega lumesulamisvett. Puhastusseadmesse ei tohi juhtida mürgiseid kemikaale või neid sisaldavaid aineid, nagu kanalisatsioonitorude puhastusvahendid, värvid, õlid, lahustid jms, mis võiksid tappa reovett puhastavad mikroorganismid. Kahjulikud ained tunneb ära pakendil olevate kemikaalimärgiste järgi.
Filtri töö jälgimine
Filtri tööd tuleb jälgida vähemalt kaks korda kasutusperioodi jooksul. Õigesti töötav puhastusseadme filtermaterjal on niiske ning väljuv vesi selge ja puhas ning ei sisalda kuigivõrd tahket ainet.
Kontrollige, kas:
- reovesi voolab ühtlaselt mõlemas moodulis läbi kõigi karbi avade.
- filtermaterjal on umbes 5 cm kaugusel karbi väljumisotsa avadest
- õhuvahetusventiilid on õiges asendis ja õhk pääseb vabalt liikuma
- kanalisatsioonitorude nähtavad ühendused on korras
- puhastatud reovesi voolab takistamatult filtrist välja
Filtermaterjali vahetamisintervall
Puhastusseadme filtermaterjali tuleb tavatingimustes vahetada umbes iga 100 kasutusööpäeva järel. Filtermaterjalina tohib kasutada ainult Biolani filtritele mõeldud materjali. Biolan OY ei garanteeri seadme efektiivset tööd ühegi teise filtermaterjaliga.
Planeerimine ja asukohavalik
Reoveepuhastusseadme ehitamiseks või rekonstrueerimiseks on vaja kohaliku omavalitsuse ehitusjärelevalve talituse ehitus- või tööde teostamise luba või teadet tööde teostamise kohta. Ehitusloa taotlemiseks peab olemas olema nõuetekohane projekt. Projekt sisaldab muu hulgas asendiplaani ja läbilõikejoonist koos kõrgustega merepinnast.
Paigaldamine maapinnale: Biolan Pesuveefilter 70 asetatakse maapinnale. Filter paigutatakse kohta, kuhu ei kogune seisvat vett, näiteks suurvee ajal. Puhastusseadet võib asetada välitingimustesse ilma ilmastikukaitseta. Seadmel on soojusisolatsioon ja seega töötab ta ka kergete miinuskraadidega. Kui filtrit kasutatakse talvel, tuleb sellele siiski paigaldada lisavarustusena müüdav Biolani Soojenduskaabel või paigutada filter ruumi, kus temperatuur püsib nullist kõrgemal.
Paigaldamine eluhoonesse: Biolan Pesuveefiltrid on mõeldud eeskätt välitingimustesse paigaldamiseks. Kui filter paigaldatakse siseruumidesse või eluhoone vahetusse lähedusse (nt terrassi alla), tuleb planeerimisel arvestada, et ruumil oleks oma hooldussissepääs. Võimalike rikkeolukordade puhuks peab ruumil olema põrandakaev või pinnaspõrand.
Puhastusseadmesse siseneb õhk äravoolutoru otsast ja väljuv õhk juhitakse ventilatsioonitorust ehitise katusele. Lõhnaprobleemide vältimiseks hoitakse seadme õhuventiilid suletuna. Väljuva õhu võib juhtida ka filtri tagaseina ülemisest õhuventiilist spetsiaalsesse ventilatsioonitorusse. Siseruumides paigaldatakse ventilatsioonitorusse imur, et filtri siseruumis valitseks kerge alarõhk.
Alati, kui Biolan Pesuveefilter paigaldatakse eluhoone köetavatesse ruumidesse või eluhoone vahetusse lähedusse, tuleb paigalduse korrektsust lasta kontrollida ehitise vee- ja kanalisatsioonisüsteemide projekteerimise eest vastutaval spetsialistil.
Reovee juhtimine filtrisse. Reovesi juhitakse otse filtrisse kas kanalisatsioonitoru kallaku või pumbakaevu abil. Võrdse jaotumise tagamiseks võib paigaldada sisendtorusse enne harumuhvi 80-sentimeetrise sirge osa, et vähendada siseneva veevoo pöörlemist.
Kui pumpamisel kasutatakse juba kasutuses olevaid settekaeve, peavad need olema suletud ja heas korras. Pumba tööd tuleb aeglüliti abil reguleerida nii, et ühe tööperioodi ajal annab pump filtrile maksimaalselt 20 liitrit reovett. Tööperioodide vahe peab olema minimaalselt 10 minutit. Biolani Relee, Biolani Sukelpump ja Biolani Pumbakaev on müügil lisavarustusena.
Näidispaigaldusjoonised kaldega kanalisatsiooni ja pumpamise puhul
Kasutus- ja hooldustegevuseks vajalik ruum
Asukohta valides tuleb arvestada kasutus- ja hooldustegevuseks vajaliku ruumi olemasoluga. Seadme ees peab filtermaterjali vahetamiseks olema ruumi vähemalt üks meeter. Ka seadme külgedel ja taga peab olema piisavalt ruumi, et oleks võimalik hooldada kanalisatsiooni sisend- ja väljundühenduste liiteid ning reguleerida tagaseina õhuventiile. Õhuventiile ei tohi kinni katta, muidu ei saa mikroorganismid vajalikul hulgal hapnikku.
Reovee väljavool
Puhastatud reovesi juhitakse sobivasse väljavoolukohta, näiteks kivipessa või lahtisse kraavi. Planeerimisel tuleb arvestada sellega, et reovee väljumine oleks takistusteta ning toru ots ei oleks vee all ka kõrge pinna- ja põhjavee taseme ajal. Lahtisesse kraavi juhitud toru otsa on hea paigaldada klapp või võrk, mis takistab näriliste ja teiste väikeloomade sissepääsu.