Biolani Aiakompostri kasutusjuhend
Komposter paigutatakse hea kandevõimega aluspinnale, kohta, kuhu ei kogune seisvat vett. Täitmist alustatakse õhurikka aluskihi laotamisega. Jäätmeid lisatakse kihtide kaupa. Tagada tuleb piisav niiskuse ja toitainete sisaldus ning segu kobestamine.
Hapnik: Kompostri kaanes olev reguleeritav ventilatsiooniava avatakse suveks ja suletakse talveks. Jäätmete hulka lisatud Biolani Komposti- ja Käimlaturvas või oksapuru, suurendavad komposti hapnikusisaldust.
Niiskus: Tavalise aiakomposti servas asuvad jäätmed kuivavad kergesti. Biolani Aiakomposter hoiab paremini niiskust kui puidust kast. Niiskusesisaldus on piisav, kui kompostisegu on niiske ja läikiv. Segu kokkupigistamisel peab sellest eralduma mõni piisk vett.
Toitained: Kompostris peab olema optimaalne süsiniku ja lämmastiku vahekord. Rohelised aiajäätmed, sõnnik, virts, Biolani Kompostiärataja ja köögijäätmed sisaldavad lämmastikku. Surnud jäätmed, näiteks kuivanud hein, õled, puulehed, oksad ning Biolani Komposti- ja Käimlaturvas sisaldavad sütt.
Kompostri sisu tuleb üks-kaks korda aastas läbi kaevata. Läbikaevamisel satuvad mittekõdunenud servaosad kõige kuumemasse kohta kompostri keskel. Kompostri tühjendamiseks tõstetakse komposter komposti pealt ära. Aiajäätmed valmivad Aiakompostris kompostmullaks umbes 1–2 aastaga.