Istutamise ajal saab rühmataimedele pika lahustuvusajaga väetise abil anda kogu kasvuajal vajamineva väetisekoguse ühe korraga. Selleks tuleb kasutada aeglase lahustuvusega väetist ja väetis jäetakse ühtse kogumina kasvualusesse. Siis kasvualus ei saa korraga liiga suurt väetisekogust. Taimede juured saavad väetist väetiskogumist ja vett kasvualuse lahjemast osast. Biolani väetised on aeglase lahustuvusega ja seetõttu sobivad need hästi pikaaegseks väetamiseks.
Istutusanum täidetakse mullaga nii, et mulla pinnale jääb piisav kastmisruum. Taimede vahele tehakse augud, kuhu puistatakse väikeste kuhjadena Biolani Loodusväetist. Kui taimed istutakse kahes rivis, on lihtsam paigutada väetis taimede vahele tehtud vakku. Õige annustamine on üle 10 liitristele anumatele väetist 1—1,5 liitrit, väiksematesse 0,5—1 liitrit. Eriti mugav on kasutada pikaaegseks väetamiseks Biolani Looduslikke Toitepulki.
Väetisegraanulid ja - pulgad kaetakse mullaga. Kastmiseks kasutatakse edaspidi vaid vett.
Kui tomatitaimedel ilmuvad esimesed idulehed, harvendatakse taimed omaette kasvupottidesse. Taimede juurdumine kestab umbes kaks nädalat, seejärel lisatakse pottidesse väetis. Ühele 5 dl potile lisatakse 0,5 dl Loodusväetist. Selleks tehakse poti äärde mulla sisse poti põhjani ulatuv süvend, mille sisse väetis kallatakse. Väetisele puistatakse õhukene mullakord, et väetise lõhn ei meelitaks kohale putukaid. Ka tomatite kasmiseks piisab edaspidi vaid veest, lisaväetamine ei ole enam vajalik. Sama protseduur kehtib ka teiste pikka kasvuaega nõudvate taimede puhul (paprika, chilli jm).
Lühema kasvuperioodiga taimedele (kurk, suvekõrvits ja mais) piisavad kasvualuse väetisevarud ja lisaväetamiseks võib soovi korral anda vedelväetisi.
Puudele ja põõsastele saab istutamise ajal väetist lisada otse istutusauku. Tähtsaim on pärast istutust taimede juurdumine. Seetõttu liigset väetamist ja lämmastiku andmist tuleb vältida.
Sügiseseks väetamiseks sobib kõikidele taimedele Biolani Istutus ja Sügisväetis.