Biojäätmete aastaringseks kompostimiseks on vaja soojustatud kompostrit. Biolani Kiirkompostris tagab vajaliku temperatuuri viie sentimeetri paksune uretaanikiht, mis katab ka kompostri põhjaosa. Soojusisolatsioon ei tähenda seda, et välistemperatuur ei mõjuta kompostri temperatuuri üldse. Ilmade külmenedes jahtub ka komposter. Lagunemisprotsess jätkub ka jahedas, aga aeglasemalt kui kõrgematel temperatuuridel. Alles jäätunud massis lakkab igasugune kõdunemine. Aga ka jäätumine ei kahjusta ei kompostrit ega kompostmassi, komposter täitub lihtsalt kiiremini kui tavaliselt.
Komposter toimib kõige paremini siis, kui sinna regulaarselt jäätmeid pannakse. Nii saavad mikroorganismid pidevalt toitu ja nende tegevusest tekkiv soojus hoiab protsessi käimas. Kui kompost kipub jäätuma, võib seda soojendada näiteks kompostmassi peale või sisse asetatava kuumaveekanistriga. Talvel on oluline ka sidusaine kasutamine. Ilma selleta vajuvad jäätmed liiga tihedaks ja ilmade soojenedes tekitab mädanemine haisuprobleeme.
Kiirkompostri ventilatsiooni saab reguleerida tühjendusluugi kohal asuva regulatsiooniketta abil. Talvel lagunemine aeglustub ja nii kulub kompostris vähem hapnikku. Regulatsiooniketas võib siis olla asendis, kus regulaatori kõige laiem osa (number 20 juures) on ülespoole. Siis on õhuava avatud ainult 20 protsendi ulatuses.
Kiirkompostrit saab ja tasub tühjendada ka talvel. Saadud komposti võib kas kohe taimede ümber laotada või kuhjata hunnikusse kevadet ootama.